שלום אורח

-A A +A

קונפליקטים

תהליכי צמיחה דמוגרפית ופיתוח קהילתי, טומנים בתוכם פוטנציאל חיכוך גבוהה. מדובר על מתחים בנושאים כלכליים, תכנוניים, חברתיים, חינוכיים ותרבותיים.

אין דרך למנוע מחלוקות וקונפליקטים. ישנן דרכים רבות להתמודד איתם בהצלחה, ואף להפוך התמודדות זו למקור של עצמה וצמיחה.

עצות להתמודדות מוצלחת עם מצבי מתח ומשבר פנימי:

1.      לא להתעלם – טבען של מחלוקות לא מטופלות להתחיל בקטן ולצמוח למימדים לא סבירים. שימו את המחלוקת על השולחן והיו מוכנים להתמודד איתה כשהיא עוד קטנה.
2.      הקשבה – המניע העיקרי להחרפת סכסוכים הוא תקשורת לקויה. הכלל הראשון בהתמודדות מוצלחת הוא לתת למעורבים להקשיב אלו לאלו בדרך סבלנית.

3.      לחשוב רחב לפעול ממוקד – לעיתים רבות מסתתרות סיבות עומק ורוחב מאחורי הסיבה המוצהרת לקונפליקט. גישות פסיכולוגיות וסוציולוגיות מלמדות כי לעיתים קרובות הקונפליקט נשען על חלקים לא מודעים של המערכת החברתית. על מובילי ההתמודדות לחשוב על היבטים כלכליים, חברתיים, רגשיים ותרבותיים, על השורשים ההיסטריים והשפעות חיצוניות ועוד... ובסופו של דבר לייצור תהליך ממוקד ובהיר להתמודדות.

4.      שלם גדול מחלקיו – יצירת הסכמה כי לצדדים השונים יש רצון משותף לחיות טוב בקהילה , מהווה מסגרת מוצקה ומכילה לניהול הסכסוך.

5.      תהליך מוסכם – גם כאשר יש מחלוקת על עצם העניין ניתן לצורך ההתחלה להסכים על התוואי בו ינוהל הסכסוך. כולל כללי התנהגות שהמעורבים לוקחים על עצמנם כל זמן שהתהליך מתרחש.

6.      תהליך 'נושם' –  במקרים רבים נכון לנהל את תהליך יישוב המחלוקת בפורום מצומצם. אך המחיר של גישה זו עלול להיות שכאשר מציגים את ההסכמה או הפתרון בפני הציבור הדבר מעורר התמרמרות ומכשיל את המעבר ליישום. מומלץ לשתף את הציבור בדילמות, בשיקולים ברעיונות העולים בתהליך. זאת על מנת

א. להכניס ל'חדר' חכמה ורעיונות של אנשים נוספים.
ב. לאפשר לציבור להיות שותף לתהליך, לעכל את הרעיונות ולמנוע התנגדות הנובעת מעצם ההפתעה.
7.      התחשבות במיעוט – גם כאשר ישנם יחסי רוב – מיעוט ברורים, ראוי להציב את היכולת להמשיך לקיים חיי הקהילה בעתיד כמטרה חשובה. לשם כך מומלץ לבדוק היטב מהם ה'קווים האדומים' שיאפשרו למיעוט להמשיך ולהרגיש שותף בקהילה גם אם עמדתו לא התקבלה.

8.      העדפת ההסכמה – גם כאשר ישנן דרכים פורמליות לקבלת החלטות, מומלץ מאד לעשות כל מאמץ שהפתרון יהיה מוסכם ולא רק תקין מבחינה נוהלית.

9.      סיוע חיצוני – לעיתים נדרש סיוע של גורם חיצוני, בשל העובדה כי רואים בו גורם מקצועי, אובייקטיבי ומעורר אמון. ישנם ארגונים ובעלי מקצוע רבים העוסקים בתחום. מומלץ לפנות אליהם כגורם מסייע ולהימנע מיצירת תלות. היכולת של קהילה להתמודד בעצמה עם מחלקות בדרך טובה הוא נדבך חיוני לקהילה טובה.

10.  הכל אנשים – בסופו של דבר הסכסוך הוא בין בני אדם, אנשים טובים שנלכדים במערכות יחסים רעות או נאחזים בעמדה קשה. צמיחה מסכסוך מתרחשת כאשר האנשים המעורבים מחליטים להיות 'גדולים' מהנסיבות אליהן נקלעו.

ואם אין ברירה, בסופו של דבר גם ההתיישבות הכפרית היא חלק ממדינת ישראל. מנהיגות היישוב מחוייבת לשמירה על החוק, להניע את גורמי האכיפה לפעולה בעת הצורך ויכולה לנצל את זכותה לפנות לערכאות משפטיות. 

קרא עוד